Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tam da Dünya Hayvan Hakları Günü'nde servis etmişti Anadolu Ajansı o röportajı. Görüntü Kenan Yeşilyurt, kurgu Hikmet Orçun Üresinler imzasıyla.
Üsküdar'da kedi dostu imam Mustafa Efe, sokakta üşüyen kedilere Aziz Mahmud Hüdayi Camisi'nin kapılarını açmıştı. Kediler, namaz kılan cemaatin arasında dolaşıyor, seviliyor, besleniyor, ısınıyorlardı.
Hatta içlerinden biri, dışarıdaki yavrularını caminin minberine bile taşımıştı. İmam Mustafa Efe ile yapılan röportajı hayran hayran izledim. Hazreti Muhammed'in (S.A.V.) nasıl bir hayvan dostu olduğunu örneklerle anlatıyordu.
Peygamber Efendimiz'in (S.A.V.) abdest suyunu, susayan bir kediyle paylaştığını, daha sonra abdest almaya devam ettiğini, Mekke'nin fethine giden ordunun başındayken, sırf güzergahta yavrularını emziren bir köpek ezilmesin diye başına nöbetçi koyduğunu anlattı. YouTube'da paylaşılan görüntülerin ilk birkaç saat içinde binlerce kişi tarafından paylaşıldığını öğrendim daha sonra.
İmam Mustafa Efe açıkladı durumu:
'Bu görüntülerin bunca ilgi görmesi, dünyanın merhamet ve şefkate ne kadar muhtaç olduğunu gösteriyor.' Öyle haklıydı ki...

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER