Türkiye'nin en iyi haber sitesi

BÜLENT CANKURT
BÜLENT CANKURT

Tekzip metni

24.07.2013 tarihli SABAH gazetesinin manşetinden "TÜRKİYE'NİN EN PAHALI HAYALETİ" başlığıyla verilen ve Günaydın ekinde ise "YOK BÖYLE OTOMOBİL" ve "ROLL ROYCE'LARI İKİLEDİ" başlıklarıyla devam eden yazı içeriği itibarıyla gerçek dışı/ yalan veriler ihtiva etmekte, şahsa özel bilgileri yayınlamak suretiyle özel hayatın gizliliğini ihlal etmekte ve bu suretle de müvekkilimin kişilik haklarına saldırı mahiyeti taşımaktadır. Müvekkilim Rıza SARRAF (Reza ZARRAB) Rolls Royce Ghost model bir otomobil satın almamıştır. Almadığı araç ve vergileri için yazı içeriğinde belirtildiği üzere milyon liralar ödememiştir. Aracı geçici plakayla kullanacağı ve 15 gün sonra teslim alacağı doğrultusundaki bilgiler de yine diğerleri gibi gerçeği yansıtmamaktadır. Gazetenin magazin yazarının bir "asparagas" tadında hazırladığı bu yalan haberi manşete taşıyan ve sahibi olduğu aracın plakasını yayınlamak suretiyle özel hayatın gizliliğini ihlal eden SABAH gazetesi sorumlularına da bu basın ayıbına katkıda bulunmayı hiç yakıştıramadığımızı belirtmeyi kendimize görev addediyoruz. Hukuki ve cezai tüm yasal yollara başvuru haklarımızı saklı tutmakla birlikte basın kanununun ilgili maddeleri çerçevesinde işbu tekzip metninin aynen yayınlanmasını talep ediyorum.
Rıza SARRAF (Reza ZARRAB) vekili Avukat Ayten Hiçyılmaz

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
;