Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Geçtiğimiz yıl Monte Carlo Uluslararası Yılın Kadını Ödülü'ne layık görülen Demet Sabancı Çetindoğan'a bir ödül de ABD'den geldi. Kariyerindeki başarılarının yanı sıra, sosyal sorumluluk projelerine kendisini adayan bir isim olan Mediasa Group Bakanı Demet Sabancı Çetindoğan'a bu ödülü, Bağımsız Kadınlar Forumu (IWF) vermiş. Aktivist Rosalie Silberman tarafından kurulan IWF'nin amacı, kadın sorunlarına yeni alternatif çözümler üretmek. IWF ödülü; her yıl iş hayatında belirleyici rol oynayan ve yaşamıyla fark yaratan kadınlara veriliyor.

IWF ÖDÜLÜNÜ ALAN İLK TÜRK OLDU
Bu yıl sadece üç kadının layık görüldüğü ödülü alanlardan biri olan Demet Sabancı Çetindoğan; başarılı girişimciliği ve Sabancı Ailesi'nin üçüncü jenerasyonundaki başarılı misyonu nedeniyle ödüle layık görülmüş.
Ödül alanlardan bir diğeri olan olimpiyat şampiyonu Donna de Varona, genç kızları spora teşvik eden bir aktivist. Harvard Üniversitesi Kardiyoloji Bölümü Öğretim Görevlisi olan Dr. Paula A. Johnson ise, salgın hastalıklar konusunda uzman bir araştırmacı. Bu akşam Boston'da düzenlenecek törende, Donna de Varona ve Paula A. Johnson ile birlikte ödülünü alacak olan Demet Hanım, bu ödülü kazanan ilk Türk kadını oldu ve bir kez daha göğsümüzü kabarttı.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER