Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Metin Hara; kimine göre yeni çağın dervişi, kimine göre Batı tıbbıyla mistisizmi birleştiren bir fizyoterapist... Benim içinse o; çimlerin üzerine yayılıp fondaki insan seslerine aldırış etmeden koyu bir muhabbete daldığım sağlam bir arkadaş. İşte öyle bir günde Metin ile Dunning Kruger (DK) Sendromlu insanların etrafımızda fink attığından konuşuyoruz, dertleniyoruz. 'O da ne?' diyeceksiniz. Bir kişi, bir konuda ne kadar bilgisiz olursa, o kadar bilgili olduğunu iddia edermiş. Bu da DK Sendromu'ymuş. Ben de Metin'den öğrendim. Meğer bu insanların varlığı, bilimsel olarak da kanıtlanmış. Yani, bir tek benim saçımı başımı yoldurup isyan ettirmiyorlarmış! Bu hayali üstünlük hissine sahip insanlarla uğraşmak ne zormuş, bilim adamları yüzyıllarını vermiş ama nafile... Bizi yoran bu insanlar, sanrılarına o kadar kapılıyorlar ki, kendilerini haklı çıkarmak için gerçekleri saptırıp yalanlar inşa ediyorlar. İşte cahil cesareti dediğimiz şey de burada cereyan ediyor. Peki ne yapacağız, bu insanlardan kurtulmanın formülü yok mu?

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER