Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AYŞE ÖZYILMAZEL
AYŞE ÖZYILMAZEL

Tüketici yasası

Haydi bakalım yeni Tüketici Yasası cümlemize hayırlı uğurlu olsun.
Mesela ne var bu yeni yasada?
Artık aboneliklerden, kredilerden cayabileceğiz mesela. Ayıplı mallara dava açıp tazminat alabileceğiz mesela ya da memnun kalmadığımız ürünleri iade edebileceğiz.
Diyelim otomobilimizle kaza yaptık; eğer teknik bir sorundan kaynaklanıyorsa, hoop aç tüketici davası.
Bir elbise aldık, beğenmedik mi? İki ay sonra bile iade edebileceğiz.

ALIN BU ADAMI!
Seyahat acentası aldığımız turu iptal mi etti, değişiklik mi yaptı; paramızı geri alabileceğiz. İyi yani, hızını alamayan tüketiciler olarak memnunuz.
Hoş.
Hoş da alışkın olmayan bünyelerde oldukça sıkıntı yaratabilir bu uygulama. Hafiften ortalık karışabilir.
Özellikle alışveriş bağımlısı kadınlar büyük problem çıkarabilirler. 'Bu maşa saçlarımı istediğim gibi lülelemedi, geri veriyorum'lardan tutun da 'Kocam makyajımı beğenmedi'lere, 'Bu albümdeki şarkılar canımı sıktı'lara, 'Fasulye çok kılçıklı çıktı, misafirime rezil oldum'lara kadar neler duyacağız neler.
Şu yasanın 'aşk' versiyonu da olsa ya... 'Biz adamı modern diye bağrımıza bastık, Kadirizm'in baş temsilcisi çıktı; alın bunu, kurtarın beni' şeklinde...
Gerçi adamları değil altı ayda, 30 yılda bile tanımanın imkanı yok.
Yani durumu kurtaracak bir yasa çıkarmanın imkanı yok.
Neyse...

YAZARIN BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER