Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Habertürk'ün haberine göre TED Ankara Koleji Vakfı Anaokulu'nun yıllık ücreti KDV dahil 46 bin TL. Uçmuşlar!
Lakin 22 bin, 24 bin TL alan bir sürü özel okul da var. Deniyor ki, "Anaokullarının masrafı fazla".
Nedir bu masraf; sabah kahvaltısı, öğlen yemeği, oyuncaklar ve boyama kitapları mı? Zaten çoğunun parası yine veliden alınıyor.

AÇGÖZLÜLÜK!
Koç ve Sabancı üniversitelerinde tıp hariç yıllık öğrenim harcı 36 bin TL.
İşin kötüsü özel okulların fiyatı ekonomik krizler hariç hep katlanarak artıyor.
İstanbul'daki 10 en büyük okulun yıllık öğrenim ücretleri son yedi yılda yüzde 131 artmış. Diyeceksiniz ki "Parası olan göndersin" ama bir de boğazından kesip, kredi kartlarına yüklenip, zar zor geçinip çocuğunu iyi okullarda okutmak isteyen veliler de var.
Hayattaki tek gayeleri çocuklarına iyi eğitim sunmak olan ve bu yolda her türlü fedakarlığı göze alan orta sınıfa üye anne ve babalar ne olacak?
Dünyanın hiçbir ülkesinde özel okullar bu kadar çılgın zam yapmıyor! Devlet ses çıkarmadığı için özel okulların gözlerini para hırsı bürümüş. Ben bu açgözlülükten iyi eğitim çıkacağından da şüpheliyim.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
;