YAZARA MAİL GÖNDER Alman Toma'sı

YAZARLAR / Günaydın Yazarları

Almanlar yapınca bir başka oluyor! Dokunsan 'Transformers' filmindeki robotlara dönüşecek gibi duruyor, değil mi? Mercedes firmasının ürettiği bu araç; 5.5 buçuk ton suyu bir dakika içinde tazyikli bir şekilde boşaltabiliyormuş.
408 beygir gücünde turbo dizel motora sahip bu aracın parası da güzel tabii: 1.3 milyon Euro!
Şimdi sizi, Ekşisözlük'te çıkan müthiş esprili yorumlarla baş başa bırakıyorum:BİR ÜST MODELİ...
"Resmen bir Fabian Ernst, bir Franz Beckenbauer'dir. Saygı duydum. 'Oyun oynanır ve Almanlar kazanır' diye boşuna dememiş gençler. Ben gidip bizim gariban TOMA'dan özür dileyeceğim."
"Yemin ediyorum şundan bir tane koysalar Taksim'e, bir Allah'ın kulu itiraz etmez; ne tazyikli suya ne de sıkılan gazlara... İnsanın böyle önüne dikilip yedikçe yiyesi geliyor tazyikli suyu!"
"Almanlar daha iyisini yapana kadar en iyisi bu."
"Alman POMA'sını merak ettirir."
"Fiyatının 1 milyon Euro olması sebebiyle dandiktir. O paraya Türk polisi dört TOMA alır, dört caddede birden destan yazar."
"Bunun bir üst modeli, atılan taşı göğsünde yumuşatıp geri atıyormuş."
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.