Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İskoçya'nın en yaşlı kadını Jessie Gallan, 109 yaşında olmasının sırrını açıklamış: "Tamam egzersiz yapmak gerekiyor ama kadınların yaşam sürelerini en çok erkekler azaltıyor.
Çünkü erkekler diğerlerinden fazla sorun çıkarıyor.
Çok uzun yaşamamı da en çok erkeklerden uzak durmaya borçluyum."
Ne gariptir ki; dünyanın en yaşlı kadını 127 yaşındaki Meksikalı Leandra B. Lumbreras da uzun yaşamanın sırrını 'asla evlenmemek' olarak açıklamıştı. Elbette kadın-erkek arasındaki didişmeler, sorunlu evliliğin yol açtığı huzursuzluk ve stresi; uzun yaşamayı engelleyen faktörler arasında gösterebiliriz.
Peki erkekler de kadın dırdırından şikayetçi değil mi? İstatistikler erkeklerin kadınlardan az yaşadığını göstermiyor mu?
Fiziksel açıdan daha güçlü olmalarına rağmen erkekler neden daha az yaşar? İki cins de meseleye kendi açısından yaklaştığı sürece bu soruları çoğaltmak mümkün. Ama erkekler için en hayırlısı; tartışmadan kadınların haklı çıkması.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER