YAZARA MAİL GÖNDER Koç Üniversitesi'nde tarih küllük oldu

Türkiye'nin en iyi haber sitesi

YAZARLAR / Günaydın Yazarları

Şu gördüğünüz 1500 yıllık Bizans sütun başlığı ve üzerindeki de sigara izmariti... Peki, 1500 yıllık Bizans sütun başlığı nerede küllük olarak kullanılıyor dersiniz? Koç Üniversitesi'nde... Böylesine saygın bir üniversitede bu olayın gerçekleşmesi, sütunun küllük olarak kullanılmasından bile daha üzücü. Koç Üniversitesi'nin bahçesinde sergilenen başka sütunlar da varmış ve onlar da küllük gibi kullanılıyormuş. Bu sütunlar, İstanbul Arkeoloji Müzeleri'nden okula getirilmiş ve her sene müze denetimine tabi tutuluyormuş. Bu fotoğrafı çekip Facebook'ta paylaşan öğrenci, okuldaki tarihi eserlerin üstünde sigara söndürülme olayının ilk kez yaşanmadığını, bu olayın sürekli tekrarlandığını söylüyor. Elbette bu saygısızlığı yapanlarla, tüm Koç Üniversitesi öğrencilerini aynı kefeye koyamayız. Bu durumdan rahatsız olan öğrenciler, sütunu küllük olarak kullananların bulunması için kamera kayıtlarının incelenmesini talep etmiş. Eğitim şart; Koç Üniversitesi'nde okuyan bazı saygısız öğrencilere bile ilkokul seviyesinde tarih bilinci aşılanması için eğitim şart!

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.