Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Belçika hükümeti, Brüksel'deki terör saldırılarından sonra interneti tüm ülkede ücretsiz yaptı; halkı, yardım çağrıları ve iletişim için sosyal medyaya yönlendirdi. Bizde bu yönlendirmenin benzerleri çeşitli doğal afetlerde yaşanmıştı, sosyal medya çok işe yaramıştı. Bütün bir ülke organize olmuş, iletişim ve yardım kampanyaları için sosyal medyayı kullanmıştık.
Şimdi ise Türkiye'de sosyal medya terörün propaganda aleti adeta. Terör örgütlerinin sempatizanları hem asılsız bombalama haberleri yayıyor, hem parçalanmış ceset fotoğrafları paylaşıyor, hem de algı operasyonlarıyla halkta korku ve endişeyi artırıyorlar. 'Ekonomiyi durduralım, tüketmeyelim' diye boykot çağrısında bulunan hainleri de unutmayalım. Halbuki sosyal medya terör saldırıları gibi olağanüstü durumlarda çok işe yarıyor. Ne yazık ki, bizde sosyal medya bu işlevini kaybetti.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER