Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Geçtiğimiz cumartesi iki oğlumla 'ta 20-25 dakika taksi bekledik. Taksilerin değişim saati de değildi, bir sürü boş taksi geçti.
Kimileri durmadı, kimileri yüzsüzce nereye gideceğimizi sordu, kısa mesafe deyip almadılar.
Kısası, uzunu mu var; müşteri veli nimettir!
Elbette işini layıkıyla yapan, müşteri seçmeyen taksiciler de var ama sayıları hızla azalıyor.
Taksicilik zor bir meslek, hele trafiğinde 10-12 saat araba kullanmak tam bir işkence. Ama mutsuzluklarını, streslerini müşterilere yansıtarak kendi ekmekleriyle oynuyorlar. Klima açmayanı var, arabası çöplük gibi olanı var, sigara içeni, yol boyunca telefonda konuşanı var, var oğlu var...

KARŞIYDIM AMA...
Uber'e karşıydım, sonuçta yasal boşluklardan faydalanan bir şirket. Bir bilgisayar yazılımı sayesinde fazla yatırım yapmadan taksicilerin ekmeğine ortak oluyorlar, yani bu uygulamanın özünde bir haksızlık var. Ama Uber şoförleri, müşterilerine saygılı, kaliteli hizmet sunuyorlar. Taksiciler müşterilerine bu kadar kötü davranıyorken, Uber daha çok yol alır bu ülkede.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER