Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MEVLÜT TEZEL
MEVLÜT TEZEL

Darbede magazincilik

15 Temmuz'dan beri tüm darbe girişimini konuşuyor; medyada sadece darbe haberleri var. Darbede haberciliği yapmak ise uzun zamandır deneyimlenmemiş bir durumdu.
Bu noktada GÜNAYDIN'ın rakiplerinden çok öne çıktığını düşünüyorum. 15 Temmuz sonrası muhabir arkadaşlarımız, meydanlarda halkın arasından haberler çıkardı. Halkla veren ünlülerin haberlerini yaptılar, darbeye karşı tavır alan almayan sanatçıların açıklamalarını sayfalara taşıdılar. GÜNAYDIN editörleri, sosyal medyayı haber ajansı gibi kullandı.
Bu olağanüstü günlerde, GÜNAYDIN'ın magazin yazarlarının darbe girişimine dair farklı görüşleri SABAH ana gazetede değer gördü ve birinci sayfadan anonslandı.
Genel tabloya baktığımızda GÜNAYDIN; diğer ekler gibi darbe girişimine gözlerini kapamadı, halkın magazanini de yaptı. Meydanlara çıkan kahramanların acılarını, cesaretlerini, çılgınlıklarını sayfalarına taşıdı.
Gelecekte 15 Temmuz'un kitapları yazılırken, belgeselleri çekilirken, darbe girişiminin popüler kültüre yansıması ele alındığında, GÜNAYDIN'ın kaynak alınacağını düşünüyorum.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER