YAZARA MAİL GÖNDER Sansür

Türkiye'nin en iyi haber sitesi

YAZARLAR

TRT İstanbul Radyosu'nda Adnan Öksüz'ün hazırlayıp sunduğu "Dört dörtlük portre" isimli program apar topar yayından kaldırıldı. O programa katılan gazeteci Mehmet Baransu, "28 Şubat 13 yıl sonra yargılanıyorsa, bugünün hırsızları da yargılanacaktır. Hırsız bürokratlar, hırsız işadamları... Türkiye'de bu derin yapılar yargılanacak. Türkiye şu an arka odalarda ihale dağıtılarak soyuluyor..." demişti. Ve program yayından kalktı.
Bir yanımız kış... Bir yanımız bahar açıyor. Bakıyorsunuz, ifade özgürlüğünün sınırını genişletecek 4. Yargı paketi geliyor. Adalet Bakanı Sadullah Ergin, "Kimse hakikatin tekeline sahip değildir. Devletin amacı, 'iyi, makul ve makbul' vatandaşlar üretmek değil, vatandaşlarının kendi 'iyi, makul ve makbul' anlayışlarını geliştirebilecekleri bir sosyal, siyasal ortamı oluşturmakla sınırlıdır" diye konuşuyor.
Keşke uygulama da, söyleme uysa. Keşke bir yanımız bahar açarken, bir yanımız kışı yaşamasa.

BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.