Türkiye'nin en iyi haber sitesi

GÜRCAN BİLGİÇ
GÜRCAN BİLGİÇ

Biçimlendirme

Özellikle 3 Temmuz sonrasında Fenerbahçe tribünleri Okul Açık olarak anılan, Türk Telekom tribünleri ile net bir tavır koydu.
Konjektürün sürekli ileri-geri sarılması, davaların siyasi hale gelmesi, süreçle ilgili yapılan açıklamaların haftadan haftaya değişmesi herkesin aklını karıştırmışken, bu tribünlerin duruşu değişmedi. Nedeni basitti; bu bölgede oturan taraftar grupları bağımsızdı.
Ünifeb, Vamos Bien, Ultras veya KFY grupları, neyi söyleyeceklerine veya hangi tezahüratı yapacaklarına kendileri karar veriyordu.
Hatta bir maçın devre arasında GFB tarafından saldırıya da uğramışlardı.
Aziz Yıldırım bu dönemde kimseye ses çıkarmadı.
Ne zaman ki davanın yeniden görülmesine karar verildi, tribünleri de istediğine göre oluşturmak için harekete geçti. Benim yorumum, 2015'teki kongre öncesinde kendisi için tehlike olarak Fenerbahçe taraftarını görüyor. Bu gücün farkına vardı ve aleyhine bir durumun gelişmesini istemiyor. Nasıl olsa kongreyi eline geçirdi.
Tüzük değişikliği ile karşısına aday çıkmasını neredeyse imkansız hale getirdi.
Şimdi bu işe tek "dur" diyebilecek, kendisine "tek karşı çıkacak" Fenerbahçe parçasını istemiyor.
Bu yüzden Telekom tribünleri için kombine satışı yaptırmıyor. Migros tarafında da oluşumuna katkı verilen Anadolu GFB var.
Onlara imkan sağlanıyor.
Maraton H tribünündeki kombinelerin iptal edilmesi de bu "bağımsız" taraftar grubuna verilen göz dağı idi. Basın toplantısında da "Bunları bağırsınlar, bunları söylemesinler" diyerek, bundan sonra her hangi bir protesto veya eleştiride bulunanların başına ne geleceğini de ima etti.
Tribün biçimlendirilmesi öncelikle Fenerbahçe geleneklerine uymaz. Çünkü bu kulübün ve taraftarının genetiğinden "asilik" var. Geçmişine baktığınızda ne yaptığı da ortada. İşgal yılları ortada, Galatasaray'ın tahakküm dönemine karşı çıkışı ortada - ki o bölümün birinci kahramanı da Aziz Yıldırım'dır.
70 milyon dolarlık transfer yaptı- cunta dönemlerindeki tavrı veya 3 Temmuz'daki duruşu biliniyor.
Yıldırım bu karaktere "ayar" vermeye çalıştı.
Ne yapacaklarını dikta etmeye niyetlendi.
Stada sokmayarak bunu yapmak istiyor. GFB'yi öne sürerek, "Sadece Fenerbahçe" diyenlerin, kendisine biat etmeyeceklerin de önünü kesiyor.
Kendisini bir yıl hapiste tutan 6222'yi şimdi onlara uygulamak için formül arıyor. Dediğim gibi "asilik" bu renklerin geleneği...
Yıldırım bunu iyi anlamalı... Sonrası iyi olmaz çünkü...


Aziz Yıldırım 2015'teki kongre öncesinde tehlike olarak F.Bahçe taraftarını görüyor

Tribünü biçimlendirmek F.Bahçe geleneklerine uymaz. Çünkü bu taraftar asi...


YAZARIN BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER