Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Asırlık F.Bahçe tarihi yıllar sonra şöyle yazacak; 'Bir varmış bir yokmuş. Evvel zaman içinde Aziz Yıldırım adlı bir adam F.Bahçe kulübünde uzun süre başkanlık yapmış. Ezeli rakip G.Saray, tarihindeki en büyük şampiyonlukları bu başkan zamanında yaşamış. Bitmedi! Dördüncü yıldız denen ve dünyanın her tarafında anlamlı bir itibar nedeni olan şampiyonluk sayısına G.Saray yine bu dönemde ulaşmış. Daha bitmedi... Bu evvel zaman içindeki başkanın şike yaptığı UEFA ve CAS tarafından onanmış ve bu nedenle asırlık F.Bahçe Kulübü uzun yıllar Avrupa kupalarından men edilmiş. Yine evvel zaman içinde bu başkan zamanındaki tüm başarılı antrenörler birer birer kovulmuşlar. Mustafa Denizli, Zico, Aykut Kocaman ve Ersun Yanal. Hangi Ersun Yanal? Ligin bitimine haftalar kala F.Bahçe'yi büyük farkla şampiyon yapan Yanal. Yine evvel zaman içindeki bu başkan son olarak büyük bir macera aramış. 4. yıldızın takılacağı ve Avrupa cezasının bittiği yıl F.Bahçe'nin başına hayatında büyük takım deneyimi olmayan İsmail Kartal'ı getirmiş. Masal devam ediyor... Evvel zaman içinde develer tellal iken pireler berber iken İsmail Kartal niye getirilmiş biliyor musunuz? Asırlık F.Bahçe hocalığını bu egosu şişik adam yapsın diye. Kadro yapmalar, oyuncu değiştirmeler, hatta masal bu ya 'hakeme dalın talimatının şeref tribününden telefonlarla hocaya söylemeler... Masal devam ediyor. Şu anda gencecik kızlarımız ve delikanlılarımız uzun yıllar sonra dede-anneanne ve babaanne olduklarında F.Bahçe'nin torunlarına bu hikayeyi anlatacaklar. Torunlar inanmayacak, "Nineciğim-dedeciğim, bu masal değil mi? Bu egosu yüksek adam da hayali kahraman değil mi?" diye soracaklar. 30-40 yıl sonra şimdinin genç Fenerbahçelileri torunlarının yüzüne bakamayacak. Çünkü o adam bir masal kahramanı değil. Aziz Yıldırım'ın ta kendisi.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER