YAZARA MAİL GÖNDER Beşiktaş'ta tüzük tadilatı şart!

Türkiye'nin en iyi haber sitesi

SPOR YAZARLARI HABERLERİ

Beşiktaş, 5 Mayıs 2013'te tüzük tadil kongresini yaptı. Kulüpler Yasası hazırlıkları ve tartışmaları sürerken Beşiktaş'ta tüzük çağa uygun hale getirildi. Başkan ve yöneticilerin görev sürelerini en fazla 3 dönemle (9 yıl) sınırlamak gibi Türk futboluna da ışık tutabilecek önemli kararlar da alındı. Yakından ilgilenmemize rağmen yeni tüzükte bazı noktalar dikkatimizden kaçmış. 10. Madde B fıkrası diyor ki, "Üyelik başvuruları biri 1 Mart-31 Mayıs, diğeri 1 Ağustos- 31 Ekim tarihleri arasında iki dönem arasında yapılacaktır.."
Özetle şimdi üye olmak istiyorsan marta kadar başvuruyu bekleteceksin! Büyük handikap ve çelişki... Çelişki şu: Beşiktaş yönetimi ve camiası üye sayısının artması, listecilerin gücünün kırılması için üyelik katılım ücretini 2 bin liradan 1250 TL'ye indirmişken bu maddenin geçmiş olması.. Tam bir komedi! Sadece bu madde değil ama düzeltmeler için yeni bir tüzük tadiline ihtiyaç var.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.