Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Parçalanmışlık ve bölünmüşlük bir ağacın kurdu gibidir… Bu kurt, asırlık bir çınar olan Milli Takımı yer, bitirir..."

Türk futbolunun ilerlemesi için iletişime, birliğe ve huzura ihtiyaç var
Milli Takım'da aylardır kafamızı meşgul eden sorular tam olarak yanıtlarını bulmasa da (Bugünkü basın toplantısında Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim belki bu sorulara yanıt verir) bir barış ortamı sağlandı ve önemli yıldızlarımız kadroya davet edildi. Yoksa yine büyük tartışmaların içinde debelenip duracak ve kısır kavgaların girbadında boğulacaktık. Bugünlerde en çok ihtiyacımız olan şey milli birlik ve beraberlik… Tek bir milli takımımız var onun da başarılı olması ve Avrupa arenasında göğsümüzü kabartması her şeyden önemli... Gereksiz, seviyesiz ve anlamsız kavgaları bir kenara bırakıp Ay-Yıldız ile mutlu olmalıyız biz... Enerjimizi öfkeye değil sevmeye, sevinmeye harcamalıyız.
Tartışmalar öyle bir boyuta taşındı ki A Milli Takımı unuttuk, 'Terimciler', 'Ardacılar' diye bölündük.. Ülke insanı "Fatih Terim haklı, Arda Turan haklı" şeklinde resmen bölündü ve Türk futbolunun temel sorunları rafa kaldırıldı.
Parçalanmışlık ve bölünmüşlük bir ağacın kurdu gibidir… Bu kurt, asırlık bir çınar olan Milli Takımı, yer, bitirir… Barışın sağlanmasına kimler emek verdiyse hepsine teşekkür etmeliyiz.
Şimdi önümüzde güzel bir yol var… Önce Kosova.. Sonra diğerleri... Finlandiya'nın ardından Hırvatistan ve İzlanda gibi rakipleri de evimizde ağırlayacağız.
Bu maçları kazanıp huzura doğru yol almalıyız. Küskünlükler bitti, herkes döndü.. Bir mazeret ortamı da kalmadı artık..
Gözbebeğimiz Emre Mor yok ama Başakşehir'den Cengiz Ünder var. Daha 19 yaşında... Abdullah Avcı'ya da, bu gencecik fidanı Ay-Yıldıza kazandırdığı için teşekkür etmeliyiz... Onu milli takıma alan Fatih Terim'e de...
Kosova maçı sonrası da Mart ayına kadar uzun bir ara var. İşte bu süreçte Fatih Terim'e büyük görevler düşüyor.
Sayın Terim bu zaman diliminde kulüplerimizle iyi bir iletişim kurmalı, hem maçlarına hem de kimi zaman idmanlarına gidip teknik adamlarla bir araya gelmeli..
Bu buluşmalarda karşılıklı fikir alış verişleri olmalı.. Milli futbolcuların durumları konuşulmalı...
Bizim artık iletişime, birlik, beraberliğe ve huzura ihtiyacımız var. Mart ayına kadar beyaz sayfa açmalı, tartışmalardan ve kısır çekişmelerden tamamen arınarak Türk futbolunun geleceği ve gelişimi açısından Ay-Yıldız'a sarılmalıyız..

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER