X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER BÜ Akdağmadeni MYO’da Türkü Şöleni
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

BÜ Akdağmadeni MYO’da Türkü Şöleni

  • Giriş Tarihi: 27.3.2015 15:08 Güncelleme Tarihi: 27.3.2015 21:13
BOZOK ÜNİVERSİTESİ (BÜ) AKDAĞMADENİ MESLEK YÜKSEK OKULU (MYO) ÖĞRENCİLERİ YOZGAT BELEDİYESİ NİDA TÜFEKÇİ TÜRK HALK MÜZİĞİ VE BOZOK ÜNİVERSİTESİ MÜZİK VE SANAT KULÜBÜ KOROSU AKDAĞMADENİ MESLEK YÜKSEKOKULUNDA KONSER VERDİ.
BÜ Akdağmadeni MYO’da Türkü Şöleni

Bozok Üniversitesi (BÜ) Akdağmadeni Meslek Yüksek Okulu (MYO) öğrencileri Belediyesi Nida Tüfekçi Türk Halk Müziği ve Bozok Üniversitesi Müzik ve Sanat Kulübü Korosu Akdağmadeni Meslek Yüksekokulunda konser verdi.
Akdağmadeni MYO Konferans Salonu’nda gerçekleşen konsere Rektör Prof. Dr. Tamer Uçar, Eşi Demet Uçar, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şaban Güçlü, Akdağmadeni Belediye Başkan Vekili Ekrem Genç, Bilal Şahin İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Salih Karacabey, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Recep Şahingöz, İktisadi İdari Birimler Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Mustafa Saçmacı, Genel Sekreter Erol Sorucu, Akdağmadeni MYO Müdürü Doç. Dr. Yaşar Ertürk ile öğrenciler katıldı.
Konserde Yozgat türküleri olmak üzere birçok değişik yöreye ait türküleri seslendiren Yozgat Belediyesi Nida Tüfekçi Türk Halk Müziği ve Bozok Üniversitesi Müzik ve Sanat Kulübü Korosu’na öğrencilerimiz de eşlik etti.
Konserin ardından bir konuşma yapan Rektör Prof. Dr. Tamer Uçar, Yozgat Belediyesi ve Üniversite ortaklığında düzenlenen konserler dizisinin Akdağmadeni Meslek Yüksekokulumuzda büyük ilgi gördüğünü belirterek, “ Bu konserlerle amacımız hem ilçeleri ziyaret etmek, hem de öğrencilerin yoğun ders programından uzaklaşarak moral ve motivasyonlarını artırmaktır. Bu tür sosyal ve kültürel etkinliklerimiz akademik yıl boyunca devam edecektir” dedi.
Konser sonrası Rektör Uçar ve Akdağmadeni MYO Müdürü Doç. Dr. Yaşar Ertürk Koro Şefi Adnan Şahin’e plaket takdim etti.