X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Yozgat Tiyatro Sürmeliden Halka Ücretsiz Tiyatro Gösterisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Tiyatro Sürmeliden Halka Ücretsiz Tiyatro Gösterisi

  • Giriş Tarihi: 4.5.2015 18:08 Güncelleme Tarihi: 4.5.2015 21:34
YOZGAT’TA TİYATRO SÜRMELİ KURULUŞUNUN 16. YILINDA KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞININ KATKILARIYLA HAZIRLANAN “DERSİNİ ALMIŞTA EDİYOR EZBER” ADLI İKİ PERDELİK MÜZİKAL KOMEDİ OYUNU SERGİLEMEYE DEVAM EDİYOR.
Yozgat Tiyatro Sürmeliden Halka Ücretsiz Tiyatro Gösterisi

’ta Tiyatro Sürmeli kuruluşunun 16. Yılında Kültür ve Turizm bakanlığının katkılarıyla hazırlanan “Dersini almışta ediyor ezber” adlı iki perdelik müzikal komedi oyunu sergilemeye devam ediyor.
Açılışını 27 Mart Dünya Tiyatrolar gününde yapan topluluk, Yozgat ile özdeşleşmiş Sürmeli Türküsünü oyunlaştırarak tiyatro seyircileriyle buluşturuyor.
Yozgat denilince akla gelen Sürmeli Türküsünün hikayesini oyunlaştırarak yeni nesillere aktarmaya çalışan Tiyatro Sürmeli, yerel kültür donelerini tiyatro sanatının incelikleriyle işleyip sanatseverlerle buluşturuyor. İki perdelik müzikal oyunda, sevdiği kızı alamayan Sürmeli Bey’in Yozgat’tan Akdağmadeni olan yolculuğunu da başından geçen olayları yerel karakterlerle marifetiyle anlatılan oyunda Mahalli Sanatçı Faruk Keşke ise seslendirdiği Yozgat türküleriyle de oyuna renk katıyor.
Oyun yazarı ve yönetmeni Soner Tumgan, Tiyatro Sürmeli olarak bu yıl 16’ıncı yılını kutladıklarını belirterek, “ Bu yıl diğer yıllara göre biraz daha zor geçti. Kültür Merkezinin tadilata girmesi, gerek prova alanımızın olmayışı, gerekse salon yetersizliği bizleri oldukça zorladı. Tiyatro oyunları sergilemeye çokta elverişli olmayan salonlarda oyunumuzu sergilemeye çalışıyoruz. Bilal Şahin Kültür Merkezi kiraladık 1 hafta buradayız. Sahnesi olan okullarda sergiledik, sergilemeye devam ediyoruz. Turne Programı kapsamında Yerköy, Sorgun, Akdağmadeni ilçelerimizde oyunlarımız sergilenecek. Son olarak da üniversitemizin küçük salonunda Bozok Üniversitesi Tiyatro Topluluğunun misafiri olarak fakülte öğrencilerimize özel seanslar düzenleyeceğiz. Halkımızın oyuna ilgisi büyük ama salon sıkıntısı yaşıyoruz. İnanıyorum ki Belediye Başkanımız Kazım Arslan eski büyük sinemayı tekrar restore ederek hizmete açar. Kültür müdürlüğünün salonu tekrar hizmete açar. Bizde bu sayede kendi imkanlarımızla seyircilerimizle buluşmaya devam ederiz” dedi.
Tümgan, Dersini almışta ediyor ezber adlı tiyatro oyunu Bilal Şahin Kültür Merkezinde hafta boyunca halka ücretsiz olarak sergileneceğini sözlerine ekledi.