X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER BEÜ’de Av. Özlem Zengin İle “Kadın Sorunsalı” Üzerine Bir Söyleşi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

BEÜ’de Av. Özlem Zengin İle “Kadın Sorunsalı” Üzerine Bir Söyleşi

  • Giriş Tarihi: 3.4.2015 18:58 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 15:50
BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİNİN DAVETLİSİ OLARAK ZONGULDAK’A GELEN AV. ÖZLEM ZENGİN, 3 NİSAN 2015 TARİHİNDE PROF. DR. ARİF AMİROV KONFERANS SALONUNDA BİR SÖYLEŞİ GERÇEKLEŞTİRDİ.
BEÜ’de Av. Özlem Zengin İle “Kadın Sorunsalı” Üzerine Bir Söyleşi

Bülent Ecevit Üniversitesinin davetlisi olarak ’a gelen Av. Özlem Zengin, 3 Nisan 2015 tarihinde Prof. Dr. Arif Amirov Konferans Salonunda bir söyleşi gerçekleştirdi.
Zengin’in özgeçmişinin okunmasıyla başlayan söyleşiye Rektör Prof. Dr. Mahmut Özer’in eşi Nebahat Özer, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hale Sayan Özaçmak, Üniversitenin akademik ve idari yöneticileri, protokol üyeleri, akademisyenler, idari çalışanlar, öğrenciler, sivil toplum örgütlerinin ve siyasi partilerin temsilcileri katıldı.
Özlem Zengin söyleşinin başlangıcında yaptığı konuşmada, eğitim ve siyasi kariyer yaşamından örnekler verdi. Kadın sorunsalı temelinde kişisel yaklaşımlarını da paylaşan Zengin, Medeni Kanunun kadınlara verdiği haklar hakkında bilgi verdi. Kadınların seçme ve seçilme hakkına uzanan ve kadının demokratik hakları elde edebilme süreçlerini anlatan Zengin konuşmasında kadına karşı şiddetin nedenlerine ve bu konuda yine kadınlara düşen görevlere de yer verdi. Konuşmasını kadınların tüm sorunlarına hukuk yoluyla çözümler aramalarını öneren Zengin, konuşmasının ardından katılımcıların sorularını cevapladı.
Söyleşinin ardından Rektör Prof. Dr. Mahmut Özer’in eşi Nebahat Özer ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hale Sayan Özaçmak tarafından Av. Özlem Zengin’e çiçek ve teşekkür plâketi taktim edildi.