X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Öğretmen Adayları Özel Çocukları Eğlendirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Öğretmen Adayları Özel Çocukları Eğlendirdi

  • Giriş Tarihi: 4.5.2015 17:58 Güncelleme Tarihi: 5.5.2015 09:15
ZONGULDAK’IN EREĞLİ İLÇESİNDE BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ (BEÜ) EREĞLİ EĞİTİM FAKÜLTESİ (EEF) ZİHİNSEL ENGELLİLER ÖĞRETMENLİĞİ BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİ, ENGELLİ ÇOCUKLARLA BİRLİKTE 'ÖZEL EĞİTİM ŞENLİĞİ' DÜZENLEDİ. KARABÜK, DÜZCE VE ZONGULDAK İLE İLÇELERİNDE
Öğretmen Adayları Özel Çocukları Eğlendirdi

’ın Ereğli ilçesinde Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Ereğli Eğitim Fakültesi (EEF) Zihinsel Engelliler Öğretmenliği Bölümü öğrencileri, engelli çocuklarla birlikte ’Özel eğitim Şenliği’ düzenledi. Karabük, Düzce ve Zonguldak ile ilçelerinden gelen öğrenciler etkinlikte eğlenceli vakit geçirdi.
Kdz. Ereğli Eğitim Fakültesi Zihinsel Engelliler Öğretmenliği Bölümü 3. sınıf 2. öğretim öğrencileri ’Topluma Hizmet Uygulamaları’ dersi kapsamında amfi tiyatroda ’Özel Eğitim Şenliği’ adı altında zihinsel engelli çocuklar için etkinlik düzenledi. Etkinliğe Karabük, Düzce, Zonguldak ve ilçelerinden çok sayıda zihinsel engelli öğrenci katıldı. Etkinlikte Karabük Aylin Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezinden gelen özel çocuklar ve eğitim fakültesi öğrencilerinden oluşan orkestra ile çalınan şarkılar eşliğinde hem boyama yaptı, hem de ritim tutarak eğlendi.
Kdz. Ereğli Eğitim Fakültesi Zihinsel Engelliler Öğretmenliği Bölümü 3. sınıf 2. öğretim öğrencisi Billur Ormancı, özel gereksinimli çocukların halk tarafından benimsenmesi amacıyla böyle bir etkinlik düzenlediklerini söyledi. Ormancı gazetecilere etkinlikle ilgili olarak yaptığı açıklamada “Önce nasıl bir proje tasarlamamız gerektiğini düşündük. Halkımızda özel gereksinimli çocukların kavramının tam olarak yerleşmediğini düşündük. Özel gereksinimli çocukların yetersiz oldukları kanıları var. Bu kanıyı yok etmek için böyle bir proje tasarladık. Özel gereksinimli çocuklardan oluşuyor buraya gelen gurup. Resim ve müzik gurubumuz var. Hepsinin de özel gereksinimleri var. Otizm, fiziksel engelli ve benzeri çok çeşitli engel guruplarından oluşuyor. Halkımıza açık bir organizasyon" dedi.
Amfi Tiyatro’daki etkinliği engelli öğrencilerin aileleri ve vatandaşlarda beğeni ile izledi.