X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Hüseyin Şirin; Engelli Maaşlarındaki Kesintilerin Tamamen Kaldırılmasını İstedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Hüseyin Şirin; Engelli Maaşlarındaki Kesintilerin Tamamen Kaldırılmasını İstedi

  • Giriş Tarihi: 9.7.2015 13:58 Güncelleme Tarihi: 10.7.2015 16:30
Türkiye Sakatlar Derneği Zonguldak Şubesi Başkanı Hüseyin Şirin Engelli Maaşlarında ki kesinti ile ilgili açıklamada ve hükümetten talepte bulundu.
Hüseyin Şirin; Engelli Maaşlarındaki Kesintilerin Tamamen Kaldırılmasını İstedi

Engellilerin aldıkları 3 aylık sakat maaşlarında, aile bireyleri üzerinden yapılan gelir tespiti sonucu aile de kişi başı 284 liranın üstünde gelir olması durumunda yapılan kesintiler temmuz ayı sonuna kadar durdu.
Türkiye Sakatlar Derneği Şubesi Başkanı Hüseyin Şirin yaptığı açıklamada “ Bilindiği gibi engellilerin 3 ayda aldıkları sakat maaşları ile ilgili gelir tespiti sonucunda ailesi ile duran engellilerin maaşları kesiliyordu. Yani kişi başına evdeki gelir 284 lirayı geçince bu maaşlar kesiliyordu. Bunu temmuz ayı sonuna kadar durdurdular. Bütün engellilerin talebi bu uygulamanın tekrar gündeme gelmemesi. Ağustos ayından itibaren bu uygulamaya tekrar devam edilirse bundan önce mağdur olan engelliler bundan sonrada mağdur olacaklar. Biz bu konuda hükumetin acil olarak bunu tamamen kaldırmasını gereken düzenlemeyi yapmasını tüm engelli camiası adına talep ediyoruz” dedi.