X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER MÜSİAD Zonguldak Şube Başkanı Salih Yılmaz, Barış Ve Huzur Diledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

MÜSİAD Şube Başkanı Salih Yılmaz, Barış Ve Huzur Diledi

  • Giriş Tarihi: 16.7.2015 11:08 Güncelleme Tarihi: 20.7.2015 09:01
SALİH YILMAZ, BAYRAMDA BARIŞ VE HUZUR DİLEDİ
MÜSİAD Zonguldak Şube Başkanı Salih Yılmaz, Barış Ve Huzur Diledi

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Şube Başkanı Salih Yılmaz, “Ramazan Bayramı’na barış ve huzurun ülkemiz başta olmak üzere bütün dünyada hakim olması diliyoruz” dedi.
Zonguldak halkı başta olmak üzere bütün İslam Aleminin Ramazan Bayramı’nı tebrik eden MÜSİAD Zonguldak Şubesi Başkanı Salih Yılmaz, Ramazan Bayramı dolayısıyla yaptığı açıklamasında şu düşüncelere yer verdi:
“Ramazan Bayramı’na barış ve huzurun ülkemiz başta olmak üzere bütün dünyada hakim olması diliyoruz. Dünyanın her köşesinde çeşitli zorluklarla mücadele eden Müslüman kardeşlerimize sabır, metanet ve huzur diliyoruz. İnsanlık sadece Müslümanların yaşadığı coğrafyalarda değil dünyanın her yerinde zor durumda. İnsanoğlu, ne acıdır ki, fakirlik, cehalet, ayrımcılık, temel hak ve özgürlüklerin savaşlar ve çeşitli baskılarla kısıtlandığı zor zamanlar yaşıyor. Kutsal Kitabımız Kur’an-ı Kerim’in bütün çağlara hitap eden barış ve esenlik mesajı üzerinde dikkatlice düşünülmesi gerekiyor. Alemlere Rahmet olarak gönderilen Peygamberimizin, adalet, iyilik, yardımlaşma, kardeşlik, sevgi ve merhamet mesajının iyi anlaşılması gerekiyor. Mademki, bize “Oku” diye başlayan bir “Kitap” gönderilmiş. Mademki, Rabbimiz, Son Peygamberi Hz. Muhammed’e (SAV) “Biz seni ancak Alemlere Rahmet olarak gönderdik” diyor. Barış ve huzura, birlikte kutlanan bayramlara ulaşmanın yolu, “Okumak”tan, O “Kitap”ta buluşmaktan geçiyor. Sahip olduğumuz nimetlerin ve değerlerin kıymetini bilerek iyilik ve güzellik üretmeliyiz. Adaletten, iyilikten, özgürlüklerden, barıştan yana olmalıyız. Ramazan Bayramı’nın manevi bereketi ve aydınlığında ülkemiz, İslam Alemi ve bütün insanlık için barış ve huzur diliyorum.”