Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Buket Saygı

Buket Saygı, müteahhit Münir Saygı ile ev hanımı Aysel Saygı çiftinin kızları olarak 11 Mayıs 1977 tarihinde dünyaya gelmiştir.

Buket Saygı, müteahhit Münir Saygı ile ev hanımı Aysel Saygı çiftinin kızları olarak 11 Mayıs 1977 tarihinde dünyaya gelmiştir.

Lise eğitimini Balıkesir'de tamamlayan Buket Saygı, 1995 yılında İstanbul'a yerleşti. Çeşitli ajanslarda fotomodellik ve mankenlik yaptı. 1998 yılında, ailesinin de desteğiyle katıldığı Miss Turkey güzellik yarışmasından zaferle ayrılan isim oldu. Bu yarışma Buket Saygı için dönüm noktası niteliğindedir.
Yarışmadan birinci ayrılmasının ardından çok sayıda iş teklifi aldı. Buket Saygı'nın ablası Gamze Saygı ise 1995 yılında organize edilen Miss Turkey yarışmasında ikinci olmuştu. Ablası Gamze Saygı'nın asıl mesleği mimarlık olan Buket Saygı'nın da gençlik hedeflerinden biri iç mimar olmakmış.
1998 yılında Türkiye güzeli seçilmesinin ardından Buket Saygı, Show TV'nin organize ettiği bir güzellik yarışmasına daha katılarak, Palmolive Güzeli seçildi.

Buket Saygı, ünlü pop sanatçısı Çelik Erişçi ile 2002 yılında evlenmiş, 2005 yılında ise medyatik çift yollarını ayırmıştır. Buket Saygı'nın bu evlilikten 2004 yılında dünyaya gelen ve Atilla Ata adını verdiği bir oğlu dünyaya gelmiştir.
HABERLER Buket Saygı ile ilgili tüm haberlere, sabah.com.tr’ye eklenen son dakika haber ve gelişmelerine 7/24 bu başlık altından ulaşabilirsiniz. Toplam 01 Buket Saygı haberi sayfamızda bulunuyor.
BİZE ULAŞIN