Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Necmettin Erbakan Üniversitesi

Necmettin Erbakan Üniversitesi, 2010 yılında Konya'da bir devlet üniversitesi olarak 14.7.2010 tarih ve 6005 sayılı kanun ile "Konya Üniversitesi" adı ile kurulmuş ve kuruluşu 21.7.2010 tarih ve 27648 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanmıştır.

Necmettin Erbakan Üniversitesi, 2010 yılında Konya'da bir devlet üniversitesi olarak 14.7.2010 tarih ve 6005 sayılı kanun ile "Konya Üniversitesi" adı ile kurulmuş ve kuruluşu 21.7.2010 tarih ve 27648 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanmıştır.

Konya Üniversitesi Rektörlüğüne, Cumhurbaşkanlığınca Anayasa'nın 130'uncu ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun 13'üncü maddeleri uyarınca 10.12.2010 tarihinde Prof. Dr. Muzaffer Şeker atanmıştır. Üniversite; Sosyal ve Beşeri Bilimler, Mühendislik ve Mimarlık, Fen, Turizm, Eğitim Bilimleri, Havacılık ve Uzay Bilimleri, Meram Tıp, Ahmet Keleşoğlu Eğitim,Diş Hekimliği, Ereğli Eğitim, Ereğli Mühendislik, Seydişehir Mühendislik, Güzel Sanatlar ve İlahiyat Fakülteleri ile Devlet Konervatuarı, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Yabancı Diller Yüksekokulu ve Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri, Eğitim Bilimleri ve Sağlık Bilimleri Enstitüleri olmak üzere on dört Fakülte, bir Konservatuar, dört Enstitü ve iki Yüksekokul'dan oluşmaktadır.

11 Nisan 2012 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlan "İlköğretim ve Eğitim Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun" ile "Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanunu'nda yapılan değişiklikle", "Konya Üniversitesi"nin adı, "Necmettin Erbakan Üniversitesi" olarak değiştirilmiştir.


Akademik birimler
Fakülteler


*Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi
*Diş Hekimliği Fakültesi
*Fen Fakültesi
*Güzel Sanatlar Fakültesi
*Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi
*İlahiyat Fakültesi
*Mühendislik - Mimarlık Fakültesi
*Sağlık Bilimleri Fakültesi
*Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi
*Tıp Fakültesi
*Turizm Fakültesi
*Ereğli Eğitim Fakültesi
*Ereğli Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi
*Seydişehir / Ahmet Cengiz Mühendislik Fakültesi

Enstitüler

*Eğitim Bilimleri Enstitüsü
*Fen Bilimleri Enstitüsü
*Sağlık Bilimleri Enstitüsü
*Sosyal Bilimler Enstitüsü

Yüksekokullar

*Konservatuvar
*Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu
*Yabancı Diller Yüksekokulu

Meslek Yüksekokulları

*Ereğli - Kemal Akman Meslek Yüksekokulu
*Seydişehir Meslek Yüksekokulu
*Seydişehir Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu
BİZE ULAŞIN