Türkiye'nin en iyi haber sitesi

EMRE AKÖZ
EMRE AKÖZ

Krizin özü

Şu anda Türkiye'nin yaşamakta olduğu krizin özü nerede yatıyor? Yani temel neden ne? Ekonomik mi, yoksa siyasi mi?
Bazı kesimlere bakılırsa, ekonomik bir krizle karşı karşıyayız. Bu dedikleri, şu anlama geliyor: Türkiye ekonomisi, böyle bir krize girecek kadar kötü durumda.
Buna asla katılmıyorum. Mesela dolar ekonomi öyle gerektirdiği için yükselmiyor. Dolar ve euro, bazı küresel finans odaklarınca "yükseltiliyor". Peki, bunu niye yapıyorlar?
Nedeni şu: Başbakan Erdoğan, üç-dört yıldır 'Batı'nın istediği gibi davranmıyor. Suriye, Mısır, Kuzey Irak, füze, İran'a ambargo ve büyük ihaleler gibi konularda kendi politikasını takip etti. Ve şimşekleri üstüne çekti.
Başbakan Erdoğan'ın en iddialı... Halkın da en hassas olduğu konu hangisi? Ekonomi... Seçim dönemine de girdik ya... Onlar da Başbakan'ı ekonomiyle vurmaya çalışıyor. İşte buraya yazıyorum: Erdoğan bir sabah, "Tamam, tekrar sizin dümen suyunuza girdim" mesajını versin... Doların ateşi öğleden sonra düşer.

YAZARIN BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN