Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'de Bahçeli yönetiminin kongre organizasyonunu üstlenmesinden sonra disiplin soruşturmalarından endişe eden muhalifler "Genel merkez olağanüstü kurultay toplayamaz. Önce tüzük kurultayı yapılmalı" görüşündeymiş... MHP'li muhaliflere göre Çağrı Heyeti'nin önce tüzük kurultayını toplaması ya da genel başkanın istifa etmesi gerekiyormuş.

Çözüm CHP'de
Oysa MHP'nin kurultay toplamak konusundaki bitmez tükenmez tartışmalarını sona erdirecek çok kolay ve pratik bir çözüm var. Bahçeli yönetimi ve muhalifler kurultay toplama işini 'ye ihale etsinler... Olağan ve olağanüstü kurultaylar toplamak konusunda eşsiz bir deneyime sahip olan CHP'liler, aynı anda iki rakip tarafı da tatmin edecek iki ayrı kurultayı hemen toplarlar... Ve bu iki kurultayda da Kılıçdaroğlu yeniden Genel Başkan seçilir.

Çatı genel başkanı
MHP'deki rakip tarafların MHP kurultayında Kılıçdaroğlu'nun Genel Başkan seçilmesini nasıl karşılayacakları sorunsalına gelince... Başkanlık seçiminde Ekmeleddin İhsanoğlu'nu CHP ve MHP'nin "Çatı adayı" olarak belirledikleri hatırlanırsa, Kılıçdaroğlu da bu iki partinin "Çatı Genel Başkanı" olarak ilan edilebilir. Bu arada Kılıçdaroğlu elinin parmaklarını nasıl birleştirip bozkurt selamı vereceğini de, antrenman yaparak daha iyi öğrenir.

Bazı sorunlar Ortaya çıkacak diğer bazı sorunların da olacağı tabii ki düşünülmelidir. Mesela CHP ile HDP'nin aynı titreşim katsayısına girmeleri, Kılıçdaroğlu'nun MHP'nin de Çatı Genel Başkanı olması durumunda aksayabilir... PKK terörü ile mücadelede taviz vermez tutuma sahip MHP'lilerin Çatı Genel Başkan'larının HDP ile aynı söylemleri seslendirmesine tahammül etmeleri, herhalde mümkün değildir. Ama aynı konuda birbirinden çok farklı şeyleri söyleyebilen Kılıçdaroğlu, bu soruna da kendince bir çözüm üretecektir.

Seçim kazanmak önemli değil ki
Bu iki partinin bir "Çatı Genel Başkanı"nın yönetiminde birleşmeleri, tabii ki bunların "Seçim kazanamamak" diye bilinen sorunlarına çözüm getirmeyecektir. Bu sorunu unutturmak için Çatı Genel Başkanı'nın "Kim kimin altına yattı" veya "Kim kime bindi, kim kimden indi" benzeri veciz söylemlerine yenilerini eklemesi bir çözüm olabilir.
Kısacası MHP'lilerin kurultay toplamak konusundaki kararsızlıklarını giderecek çözüm, CHP'de bulunuyor... Bu konuyu yargının kararına bırakmak yerine CHP yönetimine aktarsınlar. Kurultaylar nasıl toplanırmış görürler...

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN