Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türk Yolları'nı bir markası haline taşıyan isimlerden biri daha kurumdan ayrıldı... Önce Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu görevi bırakmıştı. Dün de Genel Müdür Temel Kotil, başka bir görevi üstlenmek üzere 'na veda etti.
Kotil veda mesajında THY'nin nereden nereye geldiğini şöyle anlattı:

Nereden nereye
"- 2005'te THY 102 noktaya uçan, haftada 2000 sefer yapan, yılda 12 milyon yolcu taşıyan 73 uçaklık filosu olan bir havayoluydu. 2015 sonu itibariyle uçtuğumuz nokta sayısı 282'ye, haftalık sefer sayısı 9000'e, yıllık yolcu sayısı 61 milyona ve uçak sayısı 299'a ulaştı. Yılda ortalama yüzde 30 büyüyerek 1.4 milyon transfer yolcudan 18.4 milyon yolcuya ulaştık."

Dünya ile rekabet
"- Dünya pazarındaki payımız yüzde 0.5'ten yüzde 2'ye çıktı. Kırkıncı sıradan yükselerek dünyanın en büyük onuncu havayolu şirketi olduk. 2013'ten itibaren dünyada en çok yurtdışı noktaya uçan havayolu haline geldik. 2015 sonu itibariyle ise toplam uçuş noktası bazında en yakın rakibimiz İngiltere ve İspanya bayrak taşıyıcılarının yer aldığı International Airlines Group'tan 35 daha fazla noktaya sefer yapmaktayız. Bütün bu süreçte diğer havayollarına karşı dört kat büyüdük."

İnsan faktörü
Son dönemde hepimizin hayatını etkileyen gelişmelerden sadece biri THY'nın gerçekleştirdiği başarılardır. Bunun gibi sağlık alanında yer alan gelişmeler de eski Türkiye'de hayal bile edilmeyen hizmetleri hayatımıza sokmuştur. Yollar, köprüler, denizaltı geçişleri, tüneller, artık günlük kolaylıklar olarak hizmetimizdedir.
Bütün bu başarıların sırrı hizmetleri gerçekleştirecek en uygun ve ehil insanları bulmaktan ve onlara hem yetki hem de kaynak vermekten geçiyor.
Dün THY'ye veda eden Temel Kotil de bu insanlardan biriydi.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN