Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bazılarının inandığı bir hayaldir...
Buna göre tedavisi olmayan bir hastalığa yakalanan kişi dondurulur...
Aradan yüz yıl geçtikten ve o hastalığın ilacı bulunduktan sonra kişi eritilip canlandırılır. O ilaçla tedavi edilir ve yüz yıl sonra hayata kaldığı yerden devam eder.

Hayal proje
Bu hayal proje gerçek olsaydı.
Mesela çok hasta olan bir Türk siyasetçi, 40 yıl sonra canlandırılmak üzere 1970'li yıllarda dondurulsaydı.
Ve bugün hayata dönüp, günlük siyaseti izlemeye çalışsaydı acaba ne anlardı?
Diyelim ki önümüzdeki yerel seçimlere dönük olarak 'nin yaptığı ittifak çalışmalarını izleseydi...

Kişiler ve görüşler
ile Meral Akşener'in CHP ile İyi Parti'nin ortak belediye başkan adayları çıkarmak için yaptıkları pazarlıkları izlerken, bu iki kişinin hangi siyasi düşünceleri temsil ettiklerini anlamaya çalışır mıydı?
Bu arada ve gibi kavramlara takılır ve bunların hangi partilere yakın olduklarını da anlamaya çalışır mıydı? Temel Karamollaoğlu ile Kemal Kılıçdaroğlu'nun birlikteliklerine şaşırmaz mıydı?

Eskiler yok olurken
Genel olarak eski ve köklü partiler, bütün dünyada iktidar olamıyorlar.
Hindistan'da Kongre Partisi, 'da Pasok ve Yeni Demokrasi, 'da , bu eriyişlere örnektir. Bizde ise dünden bugüne kalan iki parti CHP ile 'dir. Ancak CHP'nin nerede olduğunu şimdi kimse kestiremiyor.
Geleceğe dönük hiçbir projesi topluma sunulamayan, sadece ayıplı ifadelerle iktidarını ve 'ı sözde eleştiren ve Kurultay zaferleri ile yetinerek hiçbir seçimde varlık gösteremeyen bir kadronun elindedir CHP...

Yeniden buzdolabına
1970'lerin siyasetçisi CHP ile uyuşmaları mümkün olmayan bazı isimlerin bu partinin milletvekilleri ve yöneticileri olduklarını görünce, herhalde "Bunların neden seçim kazanamadıkları ortada" derdi. Kısacası 1970'lerin siyasetçisinin 2018'e uyum göstermesi çok zor olurdu. Ve muhtemelen bu siyasetçi "Beni bu defa CHP ile birlikte yeniden dondursunlar" derdi.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN