Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Amerikan yetkililerinin 'leri vesile ederek sürekli 'yi tehdit etmelerinin tadı kaçmaya başladı. Son olarak da , 'a gönderdiği mektubunda, "Türkiye'nin S-400 teslimatını gerçekleştirmesi halinde F-35'leri alamayacağını" söylemiş.

Hoca'nın eşeği
Bu tür kronikleşmiş tehditler gündeme gelince hep Nasreddin Hoca'yı hatırlarım... Hikayeye göre Hoca'nın eşeği kaybolmuş. Hiç görülmemiş şekilde öfkelenmiş. "Eşeğimi bulmazsanız yapacağımı bilirim" diye köy meydanında bağırmaya başlamış. Köylüler telaşlanmışlar. Dağ taş demeden eşeği aramaya başlamışlar. Sonunda bir uzak köşede eşeği bulup, 'ya getirmişler. Arama ekibindeki bir köylü Nasreddin Hoca'ya sormuş,
- Hocam, eşeğini bulamasaydık ne yapacaktın? Hoca gülümseyip cevap vermiş,
- Yeni bir eşek satın alacaktım!

Hep aynı hikâye
için Türkiye'ye veya başka bir ülkeye yaptırımlar uygulamak için S-400'ler sadece bir bahanedir. Biz ajan papaz Brunson'un iade edilmesi sürecinde Türkiye'ye uygulanan yaptırımlar sonucu doların Türk lirası karşısında nasıl fırladığına da tanık olmadık mı? Ya da 'a askeri müdahale ertesinde Amerika'nın 1980'e kadar sürecek bir silah ambargosu uyguladığını da görmedik mi?

Sınırsız tehditler
ABD Savunma Bakan Vekili Patrick Shanahan, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'a gönderdiği mektubunda, Türkiye'nin 'dan S-400 savunma sistemini alması takdirinde ABD ve ile işbirliğinin zedeleneceğini, savunma sektörü ve ekonomik hedeflerinin bu durumdan zarar göreceğini, işsizliğin artacağını, büyümenin ve uluslararası ticaretin kayıp yaşayacağını söylemiş. Shanahan, "ABD'nin Hasımlarıyla Yaptırımlar Yoluyla Mücadele Etme Yasası" (CAATSA) kapsamında yaptırımların uygulanması halinde iki ülke arasında 75 milyar dolar olarak belirlenen ticaret hacmi hedefinin sarsılacağını da dile getirmiş.

Ölçü kaçıyor
Acaba biz bütün bunları beklemeden şu bizim F-35 pilotlarını şimdiden Amerika'dan geri çağırsak mı? Ve F-35'ler yerine Rusya'dan yeni model savaş uçakları mı sipariş etsek? Bu arada İncirlik dahil Amerikalıların yararlandığı tüm üsleri, Amerika'ya yasaklasak mı?
Görüldüğü gibi sürekli tehdit ve şantaj insanın kanını beynine sıçratıyor... "Dilerim Amerika'nın başına FETÖ gibi bir bela gelir" diye dua bile ediyor insan.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
SON DAKİKA