Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Soma'da 301 işçinin maden kazasında ölmesi, İstanbul'da Torunlar İnşaat'a ait binada 10 işçinin asansör faciasında yaşamını yitirmesi, iş kazalarına karşı toplumun duyarlılığını artırdı. Bu süreçte Ankara'da Koç Kuleleri'nde benzer bir kaza yaşandı. SABAH Ankara bir kent gazetesidir. Özellikle de iş kazalarına duyarlılığın üst seviyede olduğu bir dönemde, bir rezidans inşaatında yaşanan ölüm olayı, rutin bir adli olay değil, kent gazetesinin manşetidir... Koç kuleleri sadece bir inşaat işçisinin öldüğü yer olsaydı, bir küçük haber yapar geçerdik. Ancak deştikçe usulsüzlüklere, kayırmalara ve haksız ranta dair belge ve bilgilere ulaştık. Çankaya Belediyesi, A ve B bloklarının 16'dan 33 normal kata çıkarılması sonucu Akgül Yapı ve Gön-Den yapı denetim firmalarına İmar Kanunu'nun 42. Maddesi gereğince 1 milyon 190 bin TL para cezası kesmişti. Ancak aynı maddeye göre Koç Holding'e kesmesi gereken 1 milyon 190 bin TL'lik para cezasını es geçmişti.
Bu bilginin her yerde, özellikle de bir kent gazetesinde manşet olması, herkesin takdiridir.
Asıl bu gerçekleri görmezden gelmek, gazetecilik mesleğine ihanettir.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN