Türkiye'nin en iyi haber sitesi

YÜKSEL AYTUĞ
YÜKSEL AYTUĞ

Yetenek fıkrası

Okurumuz Metin Arslan, yetenek yarışmalarını izlerken bir kez daha düşünmemizi sağlayacak bir fıkrayı paylaşmış:
"Geçmiş zamanların birinde bir padişah, 'Ülkemin en yetenekli insanını bulun' diye vezirine ferman buyurmuş. Vezir aylarca aramış taramış, sonunda bir köyde dikiş iğnesini üç metre ileriye dikip dikiş ipliğini iğneye doğru fırlatarak iğnenin deliğinden geçiren birini bulmuş. Vezir büyük bir sevinçle adamı alıp padişahın huzuruna getirmiş. Adam, yeteneğini padişahın huzurunda sergilemiş. Padişah çok şaşırmış ve bu adama yeteneğinden dolayı 100 altın verilmesini emretmiş. Hemen 100 altın vermişler. Padişah "Şimdi de 100 kırbaç vurun" deyince herkes şaşırmış. Padişah, adama sebebini açıklamış: "100 altın böyle zor bir yetenek edindiğin için, 100 kırbaç ise böyle gereksiz bir yetenek edindiğin için..."
Ben de Yetenek Sizsiniz Türkiye'yi izlediğim zaman bu fıkrayı hatırlayıp ülkemizde, 100 kırbaç yiyecek ne kadar insan var diye düşündüm. Saygılar..."

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN