Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çocuk'taki ' Muhafızları', en sevdiğim çizgi filmdi. Dikkat edin; 'Kızımın en sevdiği' değil, 'En sevdiğim' diyorum. Çünkü ne zaman karşımıza çıksa ailece keyifle izliyoruz.
Çizgi filmden bu köşede daha önce de iki kez söz etmiş, takdirlerimi belirtmiştim. Kültür A.Ş.'nin himayesinde hayata geçirilen '', şehrin tarihi ve kültürel miraslarına sahip çıkan ve kötü adamlarla mücadele eden bir grup çocuğun hikayesini anlatıyor.
Anlatırken de İstanbul'un gezilmesi, görülmesi gereken tarihi güzelliklerini çocuklara ve ebeveynlerine öğretiyor.
'İstanbul Muhafızları', şimdi de sinema filmi olarak beyazperdede. 'İstanbul Muhafızları: Ab-ı Hayat Çeşmesi'nin çekimleri; Hidiv Kasrı, Yerebatan Sarnıcı, Hz. Yuşa Tepesi, Büyük Valide Han, II. Mahmud Bendi, Balat sokakları ve Sultanahmet'te gerçekleşti.
Filmi hem çocuklara, hem ebeveynlerine tavsiye ediyorum. Özellikle İstanbul'da oturanlar, nasıl bir hazinenin üzerinde yaşadıklarını ve neleri koruyup kollamaları gerektiğini daha iyi anlayacaklardır diye umut ediyorum. Bu arada trafik kazalarını önlemek için çocukların eline düdük verdik. Doğayı korumak adına onları 'savaşçı' haline getirdik. Anne babalarını sigara illetinden korumak için yine onları görevlendirdik. Şimdi İstanbul'un tarihi ve turistik hazinelerini koruma görevini de onlara ihale etmiş bulunuyoruz. Biz büyükler de kollarımızı kavuşturup izleyelim bari!

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN