Türkiye'nin en iyi haber sitesi
NAZLI ILICAK

Altan'a dava

Tayyip Erdoğan, gazeteci Ahmet Altan'ı dava etti. Altan'ın söz konusu yazısını ben de çok ağır bulmuştum. Üstelik eleştiriden ziyade biraz tepeden bakan, buyurgan bir edası vardı. Bununla beraber, düşüncelerini ifade ediyor, bazı yanlışların düzeltilmesini istiyordu.
Dava açmak, Erdoğan'a ne kazandırır? Hiçbir şey... Çünkü nereden bakarsanız bakın, Ahmet Altan liberal demokrasiye inanmış, en zor dönemlerde AK Parti'ye destek vermiş bir aydın. Destek vermemiş olsa dahi, medyayı hedef almak daima iktidarları zarara uğratır.
Kısmen liberal aydınlar konusuna da girmek isterim.
Araya böyle bir mesafe konulması, özellikle Batı dünyasında AK Parti algısını olumsuz etkileyecektir. Demokrat Parti, son yıllarında, aydın çevrelerden kopmuştu. Üniversite gençliği ya da öğretim üyeleri, memurlar, partiye sırtını dönmüştü. Bu durum yüzünden, kitle desteği devam etmesine rağmen, Demokrat Parti'nin havası kaçtı; daha büyük yanlışlar yaptı.
İktidar sahipleri hoşgörülü davrandıkça, halkın gözünde daha da büyürler.
Tabii bunun için çelik gibi sinirlere sahip olmak gerekir. Türkiye'nin bu gergin atmosferinin, özellikle siyasetçilerin sinirlerini olumsuz etkilediği kanaatindeyim.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN