Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Her gün yeni belgeler yayınlıyoruz.
Rezaletin çapı büyüyor...
Hükümete muhtıra vererek anayasa suçu işleyen gayrimeşru HSYK'nın sağladığı dokunulmazlık sebebiyle bazı savcılar resmen kendi mafya teşkilatlarını kurmuşlar.
İnsanların ofislerini basıp sahte belge istiyorlar. Tehdit ediyorlar ve şantaj yapıyorlar.
SABAH dün de bugün de bu çetecilik faaliyetiyle ilgili yeni belgeler ve kamera görüntüleri ortaya koydu. Fakat cuntacı medya ittifakında tık yok. Adeta omerta yemini etmişler.
Dün de yazdığım gibi bu cuntacı polis şeflerinden yada savcılardan birinin silahıyla adam öldürdüğünün kaydı bile çıksa bu medya ittifakı yine haber yapmayacak.
O derece bir körlük ve alçaklık medyayı ele geçirmiş durumda. Ortak hedefleri seçilmiş meşru lider Recep Tayyip Erdoğan'ı yargı darbesi yoluyla indirmek... Yeni bir kukla Başbakan istiyorlar...

***

Şunu iyi bilin Eski ve Yeni Ergenekon'un medya uzantıları... Bu toprakların halkı demokrasiyi ve sivil siyaseti bir kez daha katletmenize izin vermeyecek. SABAH da demokrasiden ve sivil siyasetten yana tavrını koyan bu halkın çoğunluğunun sesidir. O yüzden SABAH Yeni Türkiye'nin medyadaki transatlantik gemisidir...
***

2014 demokrasi ve sivil siyaset için final yılıdır... Bundan böyle bu ülkenin yurttaşları demokratik yolla seçtiği hükümetini devlet olarak bilecek. Tek meşru otorite siyaset kurumudur. Seçilmiş hükümetin dışında özerk yetkiye sahip kendini devlet zanneden yapılar olmayacak. Yargıda devlet içinde devlet olmak isteyenler haddini bilecek. Yargısal kurumları da bu halk belirleyecek. Bundan böyle meşruiyetini milletten almayan hiçbir odağın kamu gücü olmayacak bu ülkede. Yargı mensupları TBMM'nin çıkardığı yasalara itaat edecek. TBMM'yi gayrimeşru bir organ gibi sunanlar bunun bedelini ödeyecek.
Kürt olduğu için dindar olduğu için Alevi olduğu için gayrimüslim olduğu için bu ülkenin yurttaşları asla bir daha eziyet çekmeyecek.Herkes eşit yurttaşlık kurumunu içine sindirecek. Türkiye bu topraklarda yaşayan herkesindir... SABAH da bu demokrasi hedefinin medyadaki garantörüdür...
***

Bugünkü Türkiye'de vesayetçi zihniyetin tek dayanağı kaldı... O da bu mevcut şekliyle HSYK'dır. HSYK anayasal haddini aşıp hükümete muhtıra vermeye kalktıktan sonra tüm demokratik ve hukuki meşruiyetini yitirmiştir.
Bugünkü HSYK'nın 2010 öncesi HSYK'sından farkı kalmamıştır. Hatta şu an HSYK'ya hakim olan yapı çok daha örgütlü olduğu için çok daha tehlikelidir. İşte o yüzden SABAH olarak belgeleriyle ortaya koyduğumuz skandal hiçbir hukuksal sonuç doğurmuyor. HSYK'ya hakim olan yapının mensupları adam öldürseler bile ceza almayacaklarını biliyor çünkü. SABAH bu yargı cuntası zihniyetiyle sonuna kadar savaşacaktır...
***

Bütün bu hukuksuzluklardan ötürü mevcut HSYK derhal lağvedilmeli ve yerine geniş demokratik katılımlı yeni bir HSYK inşa edilmelidir. Mevcut HSYK yüzünden soruşturulması gereken birçok dava soruşturulamıyor. HSYK malum yerlere dokunabilecek hiçbir soruşturmaya izin vermiyor. Bunun yanında 28 Şubat darbesinin aklanmasına ise tam destek veriyor. 28 Şubatçılarla 17 Aralıkçılar kol kola girmiş sivil hükümete yeni bir kumpas kuruyorlar.
Yargı imamları ve o imamlardan garanti alanlar demokrasiye olan birikmiş kin ve hınçlarını kusuyor...
***

Çok şükür ki bu toprakların halkı bu kirli ittifakın farkında. Millet kendi iradesinin çiğnenmesine asla izin vermeyecek.
Demokrasi yine kazanacak eski ve yeni vesayetçiler yine kaybedecek...
Göreceksiniz...

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN