Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bugünlerde herkes, ortalıkta "Atatürk gibi dolaşan" bir vatandaşa çok kızgın. Adı Göksel Kaya.
Mesleğinin oyunculuk olduğunu söyleyen Kaya, sarıya boyadığı saçlarını Atatürk'ün son yıllarındaki gibi geriye doğru tarıyor.
Lens mi bilmiyorum ama gözleri de mavi.
sosyal medyada sık sık boy gösteriyor.
Kimi zaman onu 29 Ekim etkinliklerinde dizlerini yere vurarak zeybek oynarken görüyoruz. Bazen de bir savaş gemisinin üzerinde 'hazır ol'da bekleyen donanma askerlerinin selamını alırken...
Azımsanamayacak bir hayran kitlesi var beyefendinin.
Koca koca adamlar kendisini yolda durdurup "Paşam size çok ihtiyacımız var" diyerek ağlıyorlar. Orta yaş ve üstü hanımlar "Atam" diyerek sarıldıkları Göksel Bey'le verdikleri samimi pozları Facebook'a, instagram'a koyup altına "İzindeyiz" notunu düşüyorlar.
Çakma Atatürk geçen 10 Kasım'da da üniformalarını çekmiş, palaskasının dizginleyemediği göbeğine aldırmadan, zavallı bir tayın üzerine çıkmış, sokaklarında halkı selamlıyordu...

***

Ne olduysa Göksel Bey'in "aşırılığına" bugüne kadar alkış tutan ya da istemem yan cebime koy diyerek ses etmeyenler bugünlerde isyanda.
Atatürkçü Düşünce Derneği yöneticileri bile kendisini "kınadılar." Meğer Göksel Bey'in Atatürk'e benzerliğini kullanarak lokantalarda hesap ödememesi, kahvede çaya para vermemesi ve bazı etkinliklerde sahneye çıkıp kendisini göstermesi karşılığında ücret alması şık değilmiş.
Göksel Bey özetle "Atatürk'e benzemek suç mu? Ben Atatürk'üm diyerek kimseyi kandırmıyorum" diyor.
Bence de haklı. Bu memlektte Atatürk'ün 1938'de hayatını kaybettiğini bilmeyen mi var?
Ayrıca "Atatürk'ü çok seviyorum.
Öyle ki, ona benzemek için saçımı sakalımı bile portresine bakarak kesiyorum" dese kim ne diyebilir?
O zaman "Böyle yapması engellenmeli", yani Atatürk'e benzemesinin önüne geçilmeli diyen aklı evvel gazetecilerin hukuki ve mantıki dayanağı nedir?
'nin tarihi karakterlerine aşırı hayranlık suç mu?
Onların imajlarının kullanılması yasak mı? Böyle bir yasa mı var? Yoksa "caiz" mi değil?
Günaha mı giriyor? Yakışıksız mı?

***

Bu durumda, kostüm giydi diye Göksel Bey'i aforoz edenlerin, yeniden "gardırop Atatürkçülüğü" tartışmalarını açanların bizzat kendilerini ne yapacağız?
Kendilerinde, askeri darbelere, soygunlara, hukuksuzluklara "Atatürkçülüğe uygundur" fetvası verme hakkı gören akademisyenlerin, aydınların, basının, sivil toplumun Atatürk'e ve demokrasimize verdiği zararı nereye koyacağız?
Bugüne kadar bir sağdan bir soldan idam sehpasına gönderen ve kendine "Atatürkçü" diyen darbecilere... Ya da 1881 adet bastırdıkları kitapların kapağına sadece "" imzası atıp 2500 TL'den satanlara...
"Atatürk'ü istismar ediyor" dediklerini duydunuz mu siz hiç?
Bu arada baktım, Göksel Bey'in "Atatürk dedi ki" isimli kitabı şu an kitap sitelerinde 13.89'a satılıyor.
Yozdil'in "imza Mustafa Kemal" kitabını kutsal bir emanet gibi cam faunus içinde saklanan 1038. nüshasının internetteki fiyatı ise 5900 TL!
Demek ki neymiş Göksel Bey? Atatürk'ü seveceksen Yozdil gibi sevecekmişsin!

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
SON DAKİKA