OKAN MÜDERRİSOĞLU
OKAN MÜDERRİSOĞLU

659 ve 666 neyi bekliyor?

Anayasa Mahkemesi, dosya müzakerelerinde geçmişle kıyaslanmayacak bir performansa erişti. Yıllardır bekleyen başvurular eritildi, gerekçeli kararlar birkaç ay içinde yazılır oldu. Buna rağmen, bazı durumlarda inanılmaz hızlı karar alan, bazı durumlarda ise işi uzattıkça uzatan bir Yüksek Mahkeme gerçeği ile karşı karşıyayız. Örneğin, TOBB Yasası'nda üst üste iki dönemden fazla seçilmeyi önleyen hükmü jet hızıyla iptal eden Anayasa Mahkemesi, Maliye Bakanlığı'nda binlerce bürokratın sonucunu merakla beklediği 659 ve 666 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameleri bir türlü neticeye bağlayamadı. Geciken adaletin adalet olmadığını Mahkeme Başkanı Sn Haşim Kılıç her fırsatta dile getiriyor. Gündemi belirleme yetkisini elinde tutan Başkan Kılıç'ın, en sona bırakılan iki KHK ile ilgili kararın oluşmasına artık katkı vermesi gerekiyor. Karar ne yönde olursa olsun huzursuz bekleyişi ortadan kaldıracak, gereği de herkesi bağlayacaktır!

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN