OKAN MÜDERRİSOĞLU
OKAN MÜDERRİSOĞLU

Vicdan mahkemesi

Ve Anayasa Mahkemesi, iki yıla yakın süre bekledikten sonra kararını verdi. Maliye müfettişlerine, milli emlak denetmenlerine, muhasebat kontrolörlerine reva görülen uygulamanın hukuka uygun olduğu sonucuna vardı. Tabii bu, dünya mahkemesi. Bunun bir de vicdan mahkemesi var. Oradaki yargılama tek celsede bitecek gibi değil. Kaldı ki konjonktüre uyan her karar, her zaman adil değildir. Sadece hukuk sistemi içinde katlanmayı gerektirir. Kararların adaleti ise ne kadar uzun ömürlü olduğuyla ilgilidir. Yine bekleyip göreceğiz. Bu arada bir not... 'Vakıf, döner sermaye, fon' ne ad altında olursa ek ödeme arayışına girmek personel için ne kadar makul gerekçeye dayanırsa dayansın bu şartlar altında meşruiyeti tartışılır!

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN