Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Savunma Sanayi Müsteşarlığı (SSM) tarafından desteklenen ULAK, ticari mobil iletişim ağları, kamu güvenliği ve acil haberleşme ağları ile askeri haberleşme sistemlerinde kullanılmak üzere milli bir 4.5G makro baz istasyonu üretmek amacıyla hayata geçirildi. 23 Mayıs 2013'te fiili olarak başlayan ULAK, Türkiye ve bölge ülkelerinin güncel ve ileriye yönelik mobil iletişim altyapı ihtiyaçlarını milli imkânlarla karşılamak açısından öncül bir proje olarak kabul ediliyor. 4.5G'de yerli malı Telekom ürünlerinin kullanımının BTK şartnamesi ile ilk yıl yüzde 30, ikinci yıl yüzde 40, üçüncü yıl yüzde 45 olması zorunlu tutulmuştu. Türk Telekom, Mobil Dünya Kongresi'nde, SSM tarafından başlatılan ve iştiraklerinden Argela'nın yer aldığı MİLAT projesi ve projede kullandığı Yazılım Tanımlı Ağ (SDN) teknolojilerini de tanıttı. Yazılım Tanımlı Ağ (SDN) Teknolojilerinin geliştirilmesi projesi olarak adlandırılan MİLAT ile özgün, tamamen milli bir 5G altyapısı kurulması hedefleniyor. Söz konusu projenin, iki yıl içerisinde tamamlanması planlanıyor.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN