Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Geleceğin Gücü Girişimciler G3 Forumu'nun Suada'daki Genç Girişimciler Panelindeyiz. Kürsüde, Enerji Bakanı Dr. Berat Albayrak var; "Her geçen gün daha büyük açılımlar ortaya çıkacak" diyor ve ekliyor: "Şu anki girişimci nesil, son 100 yılın en kritik nesli..."
Çünkü "100 yıllık yeni bir kırılmanın tam eşiğinde müthiş fırsatlara gebe bir ekosistemle karşı karşıyasınız. Bu fırsatlar iyi değerlendirilmelidir. Bu süreci güçlü, dinamik, birlik ve beraberlik içinde dirençli bir şekilde yönetip atlatanlar da en kazançlı çıkan ülkeler olacak."
Meslektaşım Hakan Güldağ'ın yönettiği panelde TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da bu en kritik neslin girişimcilik başarısı için yapılması veya yapılmaması gerekenleri sıralıyor: "İşin hilesi dürüstlüktür."
Bakan Albayrak'ın G3 Forumu'nda dikkat çektiği "One Belt, One Road" projesi var. Çin'in dünya ekosisteminde 500 yıllık omurgayı kökünden sallayacak bu proje, hızlı tren ulaşım altyapısıyla Pekin'den Londra'ya kadar modern İpek Yolu'nu oluşturacak.
Bu sayede 2 aylık Pekin-Londra hattındaki teslimat süresi 2 haftaya ve çok daha ucuza sağlanacak, 500 yıl önce üzerimizden geçerken bizi şahlandıran ticaret yolları, ülkemize yeni fırsatlar sunacak.
Enerjiden ulaşıma dek yeni paradigmaların hâkim olacağı 21'nci yüzyılın girişimcilerimize sunacağı fırsatları yakalamak, Bakan Albayrak'ın tanımıyla "son 100 yılın en kritik nesline" nasip olacak.
Biliyoruz ki fırsatlar ancak, gelirken ve önü kesilerek yakalanır, ardından koşularak değil. Bu nesli "kritik" kılan da kurulmakta olan Yeni Türkiye çağında girişimcilerimizin bu fırsatların artık bilincine varmış olmasıdır.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN