Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gazeteciler toplumun bütün fertlerine karşı sorumludur. Güvenilirliklerini ve bağımsızlıklarını tehlikeye atacak ilişkilerden kaçınmalıdırlar. Bu ilişkilerin ya da çatışmanın gerçek ya da algı düzeyinde olması fark etmez, sonuçları itibariyle aynı değerlendirmeye tabi tutulurlar.
Haber kaynakları, reklam verenler, PR şirketleri, siyasi partiler hatta kimi durumlarda sivil toplum kuruluşları tarafından iltimas geçilmeyi, ayrıcalıklı muamele görmeyi kabul etmemelidirler. Güvenilirliklerini zedeleyecek yan işlerde çalışmamalıdırlar.
Kendilerine daima şu soruyu sormalıdırlar:
"Bağımsız mı davranıyorum?"
Sorunun yanıtı 'evet' olmalı.
"Yaptığım şey, güvenilirliğime veya haber kuruluşumun güvenilirliğine halel getirebilir mi? Davranışım bir çıkar çatışması olmasa da çıkar çatışmasının izlenimini vermek bile, kamuoyunun gözünde dürüstlüğümü ortadan kaldırmaya yeter mi?"
Bu soruların yanıtı ise 'hayır' olmalı.

YAZARIN BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN