Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sabah'ın Yeni Şafak ve Yeni Akit gazetelerine yapılan saldırıya verdiği önem takdire şayan. Fakat haberde geçen bir cümle eksik araştırmaya dayanıyor.
İlk sayfada "Yeni Şafak gazetesinin üç ay önce boşalttığı", iç sayfada "Artık kullanılmayan bina" ibareleri yer almış. Bu ifadeler gerçeği tam olarak yansıtmıyor.
Gazete yazı işlerinin Topkapı'daki yeni binaya taşındığı doğru... Fakat diğer birimlerin birçoğu halen eski binada. Ayrıca medya grubuna bağlı dergilerden bazıları da bu ek binada. Tabela duruyor.
Teröristler boşaltılmış, terk edilmiş ya da kullanılmayan bir binaya değil, mesai saatlerinde içerisinde 200'e yakın medya çalışanının ve gazetecinin bulunduğu bir binaya saldırdılar.
Söz konusu ifadenin manşete taşınması yanlış bir algının oluşmasına hizmet edebilir. Buradan düzeltmiş olalım.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN