Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MAHMUT ÖVÜR
MAHMUT ÖVÜR

Bahçeli-Akşener muamması

MHP lideri Devlet Bahçeli, 7 Haziran sonrası izlediği "hayırcı siyaseti"nin MHP'yi zorlamaya başladığını nihayet görmeye başladı. Bu yüzden, önceki gün çıktığı bir televizyonda hem koalisyona hem de Kürt meselesine dair ilginç açıklamalar yaptı. Ancak, yine de gündeme başka bir "hayırcı" tavrıyla geldi. Uzun süredir tartışılan Meral Akşener'i neden aday yapmadığıyla...
Bahçeli, bu konuda şunları söylüyor: "1 Kasım'da müracaat etti, listeye girmedi. Listeye almayan benim. Almamamın sebepleri vardır. Bunlar uluorta konuşulacak konular değil. Geçmişte değer vererek bu konuma taşıdığınız insan sorgulanmıyor da, MHP sorgulanıyor.
Hanımefendi biraz dinleneceklerdir."
Bahçeli'nin özellikle; "Almamamın sebepleri vardır. Bu sebepler uluorta konuşulacak konular değil" tespiti soru işaretleri yarattı. Eminim Bahçeli'nin talihsiz ve ucu açık bu sözleri Akşener'i aday yapmamasından çok daha fazla tartışılacak.
Kuşkusuz Akşener'in, kendisini zan altında bırakan bu sözlere bir cevabı olacak ama bu sözlere asıl açıklık getirmesi gereken bizzat Bahçeli'nin kendisidir. Bahçeli bu sır sözleriyle neyi kastetti? MHP tabanına ve kamuoyuna MHP'yi değil, Akşener'i sorgulayın derken ne demek istedi?

YAZARIN BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN