Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kadın ve Demokrasi Derneği'nin (KADEM) ev sahipliğinde gerçekleştirilen 2. Uluslararası Kadın ve Adalet Zirvesi her alanda kadının ve eşitliğin konuşulduğu bir zirve oldu.
Kadına yönelik adalet arayışının olduğu en önemli alanlardan biri de ekonomi...
Ekonomi Muhabirleri Derneği'nin başkanlığını yaparken kadına yönelik ekonomik şiddet konusunda önemli bir çalışmaya imza atmıştık. Genç yaşta yitirdiğimiz meslektaşımız Filiz Bingölçe, ekonomik şiddeti il il dolaşarak araştırmış, tarım işçisinden yöneticiye 55 kadınla konuşmuştu. Bu araştırmayı "Süper Kadın Süper Zor" ismiyle kitaplaştırmıştık.
Ekonomik şiddet evde ya da iş yerinde çalışan, para kazanan, iş gücü piyasasında boy gösteren, meslek sahibi kadınların kaçamadıkları; kaçmakla da kurtulamadıkları bir olgu maalesef... Eşit işe eşit ücret alamayan, hem evde hem işte çalışan hatta kazandığı ücrete eşi tarafından el konulan kadınlar... Belki de kadına yönelik en ağır ama en sessiz kalınan şiddet türü...
Sadece iki günlüğüne değil KADEM'in "Adalet İçin Ses Ver" çağrısı her an aklımızda olmalı.

YAZARIN BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN