Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Serpil Gogen

BİR
yerlerde okumuştum, Faruk Cimok'un İstanbul Resimleri ni "trajikomik, eleştirel bir bakışla " diye tanımlıyordu, galiba.. Eserlere, bugüne dek, hiç bu gözle bakmamıştım. İstanbul'da defalarca izlediğim, üzerimde hayranlığın yanı sıra nedense, "nostalji" etkisi yapan tablolara bir de bu gözle bakma "önyargısı"yla galeriye girdim. Gezdim.. Resimleri tek tek inceledim.. Sonuç ayni.. Ne trajikomik, ne de eleştiri ağırlıklı vurguyu hissettim.
Sorup soruşturdum, Faruk Cimok Ankara'da böyle bir etki yapmıyor, anlaşılan..
Mart Sanat Galerisi, sanatçının 30 yağlıboya tablosunu sergiliyor. İstanbul'un doğal değil, insan elinden çıkma güzellikleriyle, İstanbul'da hayat iç içe.. Beyoğlu, Taksim, Ortaköy.. Çiçek Pasajı.. Eyüp.. Ada.. En sevdiğim köşeler.. Caddeler, sokaklar, insanlar, hele yağmur sonrası ıslak zeminlere yansıyanlar, özellikle güvercinler..
Galeri ısınmış adeta! Duvarlardan keyif, yaşam sevinci yansıyor. Renkler, figürler, kompozisyonlar inanılmaz.. Görmek için 25 Aralık'a kadar vaktiniz var.
Mart Sanat Galerisi, Kaptanpaşa Sok. No:29/A GOP'da..

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN