Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Efendim özür dilerim.. Ben "Eksik" bilgilendirmişim.. Emlak Konut Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Özlem H. Çelik Hanım öyle diyor, yolladığı açıklamada..
Ne demişim ben.. Hani bir reklam var, siyah beyaz başlıyor..
Yıl 1953 diye..
Bir binanın birinci katının tepesinde boydan boya kocaman kocaman harflerle "Emlak Konut" yazıyor.. Devamı, İş Bankası'nın efsane Cem Yılmazlı reklamından birebir kopya..
"İnsanları kandırmayın" dedim.. "1953'te Emlak Konut yoktu. Emlak Konut 1989'da kuruldu."
Açıklamada aynen şu cümle var. "Emlak Konut, 1953 yılında 'Türkiye İnşaat ve Malzeme Limited Şirketi' (TİMLO) ünvanı ile kurulmuştur."
Devamında şirketin 1987'de İnşaat ve İmar Anonim şirketine dönüştüğü, nihayet 2002 yılında ise Emlak Konut AŞ. olduğunu kendileri anlatıyorlar.
Peki o zaman reklamınızdaki 1953 tarihli o siyah beyaz resimde, dükkanın tepesinde yazan "Emlak konut" tabelası ne oluyor.. Öyle bir fotoğraf bu ülkenin tarihinde hiç oldu mu?.
Olmayan bir tabelayı varmış gibi asmak, bir reklamı, nerdeyse aynen kopya etmek, sizce yakışıklı bir davranış mı?.
Bu sorulara yanıt verirseniz, seve seve yayınlarım merak etmeyin..
Bir de.. Lütfen reklam servisini değil, beni arayın!..

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN