Her yılın mart ayının 2. perşembesi "Dünya Böbrek Günü" imiş meğer.. Yeni öğrendim, hem gazeteci, hem de tek böbrekli olarak, konunun muhatabı olduğum halde. Pes bana..
Haftaya martın ikinci perşembesi 14 Mart. Yani Tıp Bayramı ayni zamanda..
Türk Böbrek Vakfı, Dünya Böbrek Günü etkinliklerinde, "Organ bağışı/ kadavradan organ bağışının önemi" konusunu işleyecekmiş bu hafta.. Çok önemli..
Ölülerden bağış, sadece giderek vakitleri azalan, ameliyat için sıra bekleyen umutsuzlara, hayat vermekle kalmayacak, ölülerden bağış olmadığı için yakınlarına, ya da gizli saklı da olsa parayla "Canlı verici"den nakilleri de azaltacak.
13 Mart'ta yapılacak toplantıda, bir yanda bilim adamları, organ bağışının bilimsel yanını anlatırken, öte yandan İlahiyat Fakültesi öğretim üyeleri de, ilahi yararlarından söz edecekler.
Toplantıya organ bekleyenler de katılacak ve konuşacaklar.
Organ nakli, bu ülkenin en ihmal edilen konularından biri.. Medyamız da yakından ilgilenmeli..

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN