HINCAL ULUÇ
HINCAL'IN YERİ HINCAL ULUÇ

TRT Müzik!..

DigiTurk 104'te yayın yapan TRT Müzik, evdeyken en çok açık olan kanalımdı. Ev genelde okuma yerimdir. Okurken bir müzik kanalının açık olması hoş.. TRT Müzik'le iyice hoştu. Çünkü zaman zaman kulağıma çarpan sesle başımı okuduğum şeyden kaldırıp ekrana bakıyor, orada çok unutulmaz şeyler izlerken, okumaya da "teneffüs" veriyordum.
TRT Müzik, günümüzde artık nerdeyse bulamaz olduğumuz alaturkanın ve Anadolu ezgilerinin yeriydi. Pop müzikte de, müthiş arşivleri ile eskileri getiriyordu ekrana, yeni ve canlı yapımların yanında..
Bir bakıyordum Cem Karaca!.. Bir bakıyordum, benim çocuklar, Modern Folk!.. Amma velakin son zamanlarda TRT Müzik, nerdeyse sadece türkü kanalına dönüştü. Türküleri benim kadar seven azdır.
Ama ne zaman eve gelsem, ne zaman dokunsam kumandaya, yüzde 80 türkü çıkıyor, artık.. Radyo Günleri diye çok sevdiğim bir nostalji, arşiv programları vardı, her türü içeren.. Dün öğleden sonra, başından sonuna türkü seçmişler baktım. Üstelik önünde bir türkü programı var, ardında bir türkü programı daha.. O zaman TRT Müzik değil, TRT Türkü koysunlar adını..
Bir de nerden çıktı ise, hele hafta sonlarında saatler süren "Müzik Haber" diye bir gevezelik kanalı.. Yahu, tematik bir müzik kanalı bu.. Magazin her kanalda var. Sana ne?.
Bırak onlarla yarışmayı..
Sen başka kimsede olmayan silahını kullan..
TRT Müzik ol, eskisi gibi..

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN