Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bir defa adını cesaretle koyalım.. Çarşamba gecesi iki hezimeti üst üste yaşadık.,
Evet.. Aynen öyle.. Litvanya yenilgisi de hezimettir, basketbolda.. İzlanda yenilgisi de hezimettir, futbolda..
Bırakın palavraları.. Hakemdi, rüzgardı, olsaydı, dolsaydı, girseydi popülizmini..
Ne oynadık basketbol diye?.. Ne oynadık futbol diye, hele onu söyleyin bir..
Ama söyleyemezsiniz.. Yıllardır söyleyemiyorsunuz zaten.. Fincancı katırları var çünkü.. Ürktüler mi, neme lazım..
Salla başını, al maaşını, işine bak..
Fenerbahçe eleştirilmez.. Galatasaray eleştirilmez. Onlar eleştirilmeyince, Beşiktaş ve Trabzon'a da ayıp olur..
Milli Takımlar mı?.. Allah göstermesin.. Yenileni, eleneni, teşekkürle uğurlamak gibi utanmazca bir aşağılık kompleksini bu ülkede gelenek haline getirdik, millete yutturmaya başladık, yalakalık, yağcılık ve yalamacılığın son aşaması olarak..
Herşeye rağmen yüreğini koyup eleştirenlere de, yaladıklarımızın avukatı gibi saldırdık. Aşağıladık, hakaret ettik.. Vatan haini ilan ettik hatta..

***

Türkiye basketbol mu oynuyor yıllardır?.
Yeni bir spor icad ettik. Sallabol!.. Sallıyorsun.. Girerse, benim medyam destanlar düzüyor..Koçun ne harika satranç oyuncusu olduğunu anlatıyor..
Girmezse, sorumlu hakemler.. Takıma ve koçuna da "Buraya kadar geldikleri için" teşekkürler..
Bir tane doğru dürüst maç eleştirisi okuyor musunuz gazetelerde, yıllardır?. Maçı, koçu, taktikleri, oyunları eleştiren bir yorum söylesenize bana..
O zaman nasıl düzelir, ilerler basketbolumuz?.
Okudunuz mu, Avustralya maçında ne mucizeler yaratmışız meğer?.
Boyalı alanda oynamayı, pivot kullanıp potaya en yakından topu bırakma taktiklerini, Sallabol icadından beri unuttuğumuz için, on paralık Avustralya'ya gidiyorduk baştan.. Adamlar resmen hediye ettiler bir, son çeyrekte de, Emir baktı ki, takımda da, koçta da umut yok. Sazı tek başına eline aldı, tek başına oynadı.. Yerli yersiz atışlarla maçı satacak noktalara da getirdi. Ama rakipler beceriksiz, Emir son iki atışta isabetli olunca, skor yazarları yüzleri kızarmadan ortaya döküldüler.. Palavrayı öyle sıktılar ki, Uludağ Gazozları efsanesi komik kaldı Dev (!) adamlarınkinin yanında..
Koç da övündü.. "Mola aldım. Son topu ikili oyunla Emir'in kullanmasını söyledim. Öyle kazandık.."
"O çeyrekte bütün topları Emir kullandı zaten koç" diyen yok.. "Hangi ikili oyun.. Son topu eline alınca, kendisine yaklaşmak isteyenleri, elini sallayarak uzaklaştırdı ve topu tek başına üçlük olarak kullanacağını ilan etti Emir, işte görüntüler" diyen yok..
Yayıncı kuruluş Turgay Demirel korkusundan maçları onun istediği gibi anlatıyor. Yazılar da televizyon önünde yazıldığından, yayıncı kuruluş yağcılığı hepsine sirayet ediyor..
Yerden yere vurulması gereken oyunu, göklere çıkarıyoruz..
Bu medya ile basketbolun düzelme şansı var mı?.
Futbol da durum farklı değil..
Yarın da İzlanda hezimeti üzerinde konuşacağız!..

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN