HINCAL ULUÇ
HINCAL'IN YERİ HINCAL ULUÇ

İğneyi kendimize..

Sabah spor, 13 gün evvel yazmış.. Ne yazmış. Galatasaray uçağa Abdürrahim Albayrak'ı almamış onu yazmış. Yahu yazmayan mı kaldı ki?. Övünmek için buna kaldıysak yandık.. Öyle inanılmaz, öyle "Tek," öyle özel bir haber verirsin ki, namın en ücra köşelerde söylenir, "Sabah'ta okudun mu" diye millet birbirine sorar, o zaman övün.. Ama zırt pırt "Haber Sabah'ta okunur" diye eski günlerin basit kupürlerini basarsan, bu okura değil, patrona mesaj olur, genç dostlarım. Yapmayın..
Yanındaki haberin başlığı da "Florya'da arı kovanı.."
Galatasaray soyunma odasında dört ayrı dil konuşanlar varmış da, ayni anda dört tercüman devreye girince, çıkan uğultudan, oda arı kovanına dönüyormuş.
Türkçede ona "Arı kovanına dönüyor" demezler, editör dostum.. "Babil Kulesi'ne dönüyor" derler. Her kafadan ayrı dil.. Uğultu..
Kimse kimseyi anlamaz, olunca, "Babil Kulesi" olur, ora..
Arı kovanına dönmek, vızır vızır çalışan, gireni çıkanı belli olmayan yerler için kullanılır.
15 yıllık Kaptan Sabri Reise bile yasak olan Florya, arı kovanına nasıl döner?.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN